Chiclana de la Frontera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chiclana de la Frontera
Komunë
noform
Playa de la Barrosa
Stema_figuraFlag of Chiclana de la Frontera Spain.svg
Vendndodhja
Chiclana de la Frontera is located in Spanjë
Chiclana de la Frontera
Chiclana de la Frontera

Koordinatat: 36°25′V 6°9′P / 36.417°V 6.150°P / 36.417; -6.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë Ernesto Marín
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 205.45 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 82,565 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15 May 1303
Vendasit Chiclaneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11130
Prefiksi 956
Faqja Zyrtare www.chiclana.es


Chiclana de la Frontera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Chiclana de la Frontera ka 82,565 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 205.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]