Chung Ju-Yung

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Chung gjatë një interviste në tetor, 1998.

Chung Ju-yung (25 nëntor, 1915 – 21 mars, 2001) ishte një sipërmarës koreano jugor, biznesmen dhe themelues i Grupeve Hyundai nga Korea Jugore.