Cieza, Murcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cieza, Murcia
Hermitage of the Saint Christ of Consolation.
Hermitage of the Saint Christ of Consolation.
Flamuri i Cieza, Murcia
Stema zyrtare e Cieza, Murcia
Popullsia
 • Gjithsej35.385
Emri i banorëveCiezanos
Faqja zyrtarewww.cieza.es

Cieza, Murcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Cieza, Murcia ka 35385 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 365.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]