Clarksburg, Tennessee

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clarksburg, Tennessee
Anglisht : Clarksburg, Tennessee
qytet
Vendndodhja
Clarksburg, Tennessee is located in SHBA
Clarksburg, Tennessee
Clarksburg, Tennessee

Koordinatat: 35°52′16″V 88°23′42″P / 35.87111°V 88.39500°P / 35.87111; -88.39500

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Tennessee
Qarku Carroll
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 393 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 38324
Prefiksi 731
Koordinatat 35° 52′ 16″ Veri

88° 23′ 42″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.clarksburgtn.org

Clarksburg, Tennessee (Clarksburg, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Clarksburg, Tennessee jetojnë 393 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (522 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Tennessee Department of Economic and Community Development, Certified Population of Tennessee Incorporated Municipalities and Counties Archived 30 June 2014[Date mismatch] at the Wayback Machine., State of Tennessee official website, 14 July 2011. Retrieved: 6 December 2013.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clarksburg, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale