Clemens Winkler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Clemens Winkler

Clemens Alexander Winkler lindi më 26 dhjetor 1838 në Freiberg, Gjermani dhe 8 tetor 1904 në Dresden. Ishte kimist gjerman. Ai zbuloi elementin kimik Germaniumin.