Clermont-Ferrand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Clermont-Ferrand
Popullsia
 • Gjithsej143,886
{{{postal_code_type}}}
63000, 63100
Faqja zyrtareWeb faqja

Clermont-Ferrand është një qytet në anën perëndimore të Francës.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Objekte turistike dhe kulturore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Universitetet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Panorama e qytetit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]