Clinton, Clinton County, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Clinton
qytet
Vendndodhja
Clinton is located in SHBA
Clinton
Clinton

Koordinatat: 44°56′35″V 73°56′51″P / 44.94306°V 73.94750°P / 44.94306; -73.94750

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Clinton
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 173.8 km2
 •  tokësore 173.7 km2
 •  ujore 0.1 km2
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Popullsia 737 banorë (2010)
Dendësia 4.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 44° 56′ 35″ Veri

73° 56′ 51″ Perëndim

Clinton është një qytet në qarkun Clintonshtetit federal New York, SHBA. Në Clinton, Clinton County, New York jetojnë 737 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 4.2 banor/km2. Qyteti ka një sipërfaqe prej 173.8 km2 dhe lartësi mbidetare prej 356 m (1168 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Clinton County, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale