Clockwork

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Clockwork
Informacione
PrejardhjaPrishtinë, Kosovë
ZhanriProgressive metal
Vite aktiv2007 - prezentë
Anëtarët
Drilon Galica
Florent Abrashi
Fidan Selimi
Valmir Kastrati
Premtim Selimi
Ish-anëtarët
Liburn Jupolli
Drilon Ibrahimi
Uran Poreshqi

Clockwork është progressive metal bend shqiptar nga Prishtina, Kosova, i themeluar në vitin 2007. Momentalisht përbëhet nga anëtarët Drilon Galica, Florent Abrashi, Fidan Selimi, Valmir Kastrati, dhe Premtim Selimi. Albumi i tyre i parë, Caged in Time, është lansuar në vitin 2011.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ish-anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]