Clown

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Clown (paraprakisht i njohur si Hyperclown) është bend i muzikës Metal nga Prishtina Kosova i formuar në dhjetor te vitit 2011. Astrit Abrashi (Kitare) dhe Etrit Haxhiu (Vokal) ishin ideatorët dhe anëtarët e pare te bendit.

Ne verën e vitit 2012 bendi toi vendin e parë ne koncertin "Rock Live" si bendi me performancen më të mire.

Ata ishin pjesë e disa festivaleve te cilat u mbajtën nëpër Kosovë. Tingulli i bendit është i ngjashëm me ato te bendeve Nu Metal dhe Desert Metal – një zë i thelle i disterzuar dhe vokale agresive me tematika sociale.[1]

Anëtarë[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Etrit Haxhiu (Vokal)
  • Astrit Abrashi (Kitare)
  • Robert Shala (Kitare)
  • Shpetim Smolica (Bass)
  • Erin Godanci (Bateri)

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]