Cnuku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cnuku
Cnuku
Cnuku
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Grupi: Cnicus
Cnicus benedictus

Cnuku ( lat. Cnicus benedictus Gaerth) i nhjohur dhe si : cnuk i uruar, gjëmb është lule e famijes Asteraceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Cnuku në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Cnicus benedictus