Cociuba Mare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cociuba Mare
Komunë
Vendndodhja
Cociuba Mare is located in Rumania
Cociuba Mare
Cociuba Mare

Koordinatat: 46°44′V 22°2′L / 46.733°V 22.033°L / 46.733; 22.033

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.38 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417200
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Cărăsău, Cheşa, Cociuba Mare, Petid
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Cociuba Mare është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 74.38 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Cărăsău, Cheşa, Cociuba Mare, Petid.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)