Kolmar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Colmar)
Jump to navigation Jump to search
France Haut Rhin Colmar 01.jpg

Colmar është një qytet në Francë.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Posita gjeografike:

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Objekte turistike dhe kulturore[redakto | redakto tekstin burimor]

Universitetet[redakto | redakto tekstin burimor]

Personalitete[redakto | redakto tekstin burimor]

Panorama e qytetit[redakto | redakto tekstin burimor]


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]