Conan O'Brien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Conan O'Brien

O'Brien shkurt 2006Helsinki, Finlandë.
Emri:Conan Christopher O'Brien
Ditëlindja:18 prill 1963
Vendlindja:Shtetet e Bashkuara të Amerikës Brookline, Massachusetts, ShBA
Mediumi:Televizion
Rroga:8 million $ (1993-2006) [1]
Nacionaliteti:Amerikan
Bashkëshort:Elizabeth Ann Powel
Webfaqja
Faqja zyrtare:NBC: Conan O'Brien
IMDb: Conan O'Brien

Conan Christopher O'Brien lindi më 18 prill 1963Brookline, Massachusetts. Është një moderator, producent televiziv dhe autor amerikan, O'Brien e ka një shou të njohur me emrin Late Night with Conan O'Brien. O'Brien ka qenë edhe në ekipin/stafin e Simpsons, në të cilën ai i prodhoi dhe shkruajti disa episode, ai po ashtu e pati edhe një paraqitje mysafie

Referneca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Conan O'Brien – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Conan O'Brien at IMDb