Condoleezza Rice

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Condoleezza Rice

Kondoliza Rajs është politikane amerikane, Këshilltarja e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara.

Kondoliza Rajs, 46 vjeç, Këshilltarja e Sigurisë Kombëtare e Presidentit Xhorxh Bush, është një specialiste për çështjet ruse dhe të Europës Lindore e respektuar gjerësisht, e cila kohët e fundit ishte një politikane dhe dekane e Universitetit të Stanfordit.

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.