Conil de la Frontera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Conil de la Frontera
Komunë
noform
Stema_figuraConil de la frontera bandera.png
Vendndodhja
Conil de la Frontera is located in Spanjë
Conil de la Frontera
Conil de la Frontera

Koordinatat: 36°16′V 6°5′P / 36.267°V 6.083°P / 36.267; -6.083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku La Janda
Kryetari i Bashkisë Antonio Jesús Roldán Muñoz
Partia Izquierda Unida
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 88.51 km2
Lartësia 41 m (m.n.d.)
Popullsia 20984 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Conileños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11140
Faqja Zyrtare www.conildelafrontera.es


Conil de la Frontera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Janda, të provincës Cádiz, në Andalusia. Conil de la Frontera ka 20984 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 88.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]