Copăcel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Copăcel
Komunë
Vendndodhja
Copăcel is located in Rumania
Copăcel
Copăcel

Koordinatat: 47°0′V 22°9′L / 47.000°V 22.150°L / 47.000; 22.150

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.76 [1] km2
Popullsia 2220 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417205
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Bucuroaia, Chijic, Copăcel, Poiana Tăşad, Sărand, Surduc
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Copăcel është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2220 banorësh dhe sipërfaqe 74.76 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bucuroaia, Chijic, Copăcel, Poiana Tăşad, Sărand, Surduc.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)