Coyote Flats, Texas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Coyote Flats, Texas
qytet
Vendndodhja
Coyote Flats, Texas is located in SHBA
Coyote Flats, Texas
Coyote Flats, Texas

Koordinatat: 32°21′20″V 97°17′32″P / 32.35556°V 97.29222°P / 32.35556; -97.29222

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Texas
Qarku Johnson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.709 km2
 •  tokësore 8.618 km2
 •  ujore 0.091 km2
Popullsia 312 banorë (2012)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 76031
Koordinatat 32° 21′ 20″ Veri

97° 17′ 32″ Perëndim

Coyote Flats, Texas është një qytet në qarkun Johnsonshtetit federal Texas, SHBA. Në Coyote Flats, Texas jetojnë 312 banorë (2012). Qyteti ka një sipërfaqe prej 8.709 km2 .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Coyote Flats, Texas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale