Crane, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crane, Indiana
Anglisht : Crane, Indiana
qytet
Vendndodhja
Crane, Indiana is located in SHBA
Crane, Indiana
Crane, Indiana

Koordinatat: 38°53′34″V 86°54′5″P / 38.89278°V 86.90139°P / 38.89278; -86.90139

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Martin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.31 km2
 •  tokësore 0.31 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 186 m (m.n.d.)
Popullsia 184 banorë (2010)
Dendësia 592 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47522
Prefiksi 812
Koordinatat 38° 53′ 34″ Veri

86° 54′ 5″ Perëndim

Crane, Indiana (Crane, Indiana) është një qytet në qarkun Martinshtetit federal Indiana, SHBA. Në Crane, Indiana jetojnë 184 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 592 banor/km2 (1533.3 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.31 km2 (0.12 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 186 m (610 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crane, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale