Crescent City, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crescent City, Illinois
fshat
noform
Vendndodhja
Crescent City, Illinois is located in SHBA
Crescent City, Illinois
Crescent City, Illinois

Koordinatat: 40°46′12″V 87°51′32″P / 40.77000°V 87.85889°P / 40.77000; -87.85889

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Iroquois
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Popullsia 631 banorë (2000)
Dendësia 483.9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 60928
Prefiksi 815
Koordinatat 40° 46′ 12″ Veri

87° 51′ 32″ Perëndim

Crescent City, Illinois është një fshat në qarkun Iroquoisshtetit federal Illinois, SHBA. Në Crescent City, Illinois jetojnë 631 banorë (2000), dhe dendësia e popullisë është 483.9 banor/km2 (1254.5 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (0.5 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 195 m (640 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crescent City, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale