Crestwood, Illinois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Crestwood, Illinois
fshat
Vendndodhja
Crestwood, Illinois is located in SHBA
Crestwood, Illinois
Crestwood, Illinois

Koordinatat: 41°38′43″V 87°44′37″P / 41.64528°V 87.74361°P / 41.64528; -87.74361

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Illinois
Qarku Cook
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 10950 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1928
Kodi Postal 60445
Prefiksi 708
Koordinatat 41° 38′ 43″ Veri

87° 44′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.villageofcrestwood.com

Crestwood, Illinois është një fshat në qarkun Cookshtetit federal Illinois, SHBA. Në Crestwood, Illinois jetojnë 10950 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (3590.2 banorë/sq mi). Fshati ka një sipërfaqe prej (3.07 sq mi).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Crestwood, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale