Criştioru de Jos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Criştioru de Jos
Komunë
Vendndodhja
Criştioru de Jos is located in Rumania
Criştioru de Jos
Criştioru de Jos

Koordinatat: 46°26′V 22°32′L / 46.433°V 22.533°L / 46.433; 22.533

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101.71 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417215
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Bâlc, Criştioru de Jos, Criştioru de Sus, Poiana dhe Sălişte de Vaşcău
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Criştioru de Jos është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 101.71 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Bâlc, Criştioru de Jos, Criştioru de Sus, Poiana dhe Sălişte de Vaşcău.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)