Jump to content

Cucurbita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Cucurbita
Cucurbita
Cucurbita
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Cucurbitales
Familja: Cucurbitaceae
Grupi: Cucurbita
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Cucurbita është grup në familjen Cucurbitaceae.

Lista e anëtarëve

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • Cucurbita digitata
  • Cucurbita ficifolia
  • Cucurbita foetidissima -
  • Cucurbita maxima
  • Cucurbita mixta
  • Cucurbita moschata
  • Cucurbita okeechobeensis
  • Cucurbita palmata
  • Cucurbita pepo - Kungulli
Cucurbita në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Cucurbitaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale