Curăţele

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Curăţele
Komunë
Vendndodhja
Curăţele is located in Rumania
Curăţele
Curăţele

Koordinatat: 46°42′V 22°25′L / 46.700°V 22.417°L / 46.700; 22.417

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 91.10 [1] km2
Popullsia 2647 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417220
Nr. fshatrave 5
Fshatrat Beiuşele, Cresuia, Curăţele, Nimăieşti, Pociovelişte
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Curăţele është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2647 banorësh dhe sipërfaqe 91.10 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 5 fshatrave: Beiuşele, Cresuia, Curăţele, Nimăieşti, Pociovelişte.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)