Cuscuta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Cuscuta
Cuscuta
Cuscuta
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Solanales
Familja: Convolvulaceae
Grupi: Cuscuta
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Kuskuta është grup i familjes Convolvulaceae.

Lista e anëtarëve[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Familja Convolvulaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale