Cusseta, Alabama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cusseta, Alabama
Anglisht : Cusseta, Alabama
qytet
noform
Cusseta, Alabama post office
Vendndodhja
Cusseta, Alabama is located in SHBA
Cusseta, Alabama
Cusseta, Alabama

Koordinatat: 32°47′5″V 85°18′21″P / 32.78472°V 85.30583°P / 32.78472; -85.30583

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alabama
Qarku Chambers
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 257 m (m.n.d.)
Popullsia 123 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CST-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 36852
Prefiksi 334
Koordinatat 32° 47′ 5″ Veri

85° 18′ 21″ Perëndim

Cusseta, Alabama (Cusseta, Alabama) është një qytet në qarkun Chambersshtetit federal Alabama, SHBA. Në Cusseta, Alabama jetojnë 123 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (2.619 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 257 m (722 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Cusseta, Alabama – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale