Dëshira (shoqëri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Shoqeria Dëshira u krijua ne vitin 1893 ne Sofia e cila qe nga 1896 kishte ne dispozicion nje shtypshkronjë te veten dhe botonte nje almanak vjetor "Kalendari Kombiar".

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]

Lidhej te jashtme[redakto | përpunoni burim]

Literatura[redakto | përpunoni burim]

  • Peter Bartel Albanien F105