DEKA

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kompania Deka esht nje shoqeri shqiptare e cila merret me importin dhe tregtimin e mallrave ushqimore dhe detergjenteve.

Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

1992 •Krijohet Deka Compani e cila fillimisht merret me importin dhe tregtimin e mallrave ushqimore 1996 • Fillon prodhimi i detergjenteve 2001 • Hyjne ne treg markat: Deka, Elan, Prim, Dix 2004 • Kompania certifikohet me ISO 9001

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]