Daku (rapper)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
DAKU
U lind në
Elidon Salihi

(1996-09-01) 1 shtator 1996 (27 vjeç)
Profesioni

Elidon Salihi (i lindur më 1 Shtator 1996) i njohur me emrin e tij të artit DAKU, është një rapper me origjine shqiptare.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prindërit e Daku-t u larguan në Gjermani në vitin 1986 si emigrantë.Daku lindi në vitin 1996 në qytetin Bamberg , Gjermani dhe shumë herët ai zhvilloi një interes për muzikën. Në moshë të re ai filloi të prodhojë vetë dhe të shkruajë këngët e tij në gjermanisht. Në vitin 2018 ai udhëtoi në Kosovë për të prodhuar muzikën e tij në dy gjuhë. Që atëherë, Daku ka botuar disa projekte profesionale.

Daku ende nuk ka nënshkruar një kontratë me ndonjë studio diskografike dhe punon i pavarur.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më datë 3 Nëntor 2019, DAKU publikon videoklipin "Policia".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]