Dana, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dana, Indiana
Anglisht : Dana
qytet
Vendndodhja
Dana, Indiana is located in SHBA
Dana, Indiana
Dana, Indiana

Koordinatat: 39°48′24″V 87°29′39″P / 39.80667°V 87.49417°P / 39.80667; -87.49417

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Indiana
Qarku Vermillion
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.75 km2
 •  tokësore 0.75 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 195 m (m.n.d.)
Popullsia 608 banorë (2010)
Dendësia 809.5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1874
Zona Kohore EST-5
Verore EST-5
Kodi Postal 47847
Prefiksi 765
Koordinatat 39° 48′ 24″ Veri

87° 29′ 39″ Perëndim

Dana, Indiana (Dana) është një qytet në qarkun Vermillionshtetit federal Indiana, SHBA. Në Dana, Indiana jetojnë 608 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 809.5 banor/km2 (2096.6 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.75 km2 (0.29 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 195 m (640 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dana, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale