Dara (Tripolicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Darë
Δάρας
Fshat
Vendndodhja
Darë is located in Greqia
Darë
Darë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Peloponez
Qarku Tripolicë
Komuna Levidh
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Koordinatat 37° 48′ 29″ Veri

22° 12′ 8″ Lindje

Popullsia 383 banorë (2011)

Darë[1] (greqisht: Δάρας/Dháras) është fshat në qarkun i Tripolicës, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bellusci, Antonio (1994). Ricerche e studi tra gli arberori dell'ellade. Centro ricerche socio-culturali G. Castriota. fq. 39.