Darya Dugina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Darya Aleksandrovna Dughina (l. 15 dhjetor 1992, Moskë, Rusi – v. 20 gusht 2022, Bolshiye Vyazyomy⁠(d), Moskë, Rusi) ishte një gazetare dhe aktiviste ruse, e bija e politikës filozofi Aleksandr Dughin. Daria u vra kur një mjet shpërthyes shpërtheu makinën e tij në lëvizje.