Jump to content

Datura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Datura
Datura
Datura
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Solanales
Familja: Solanaceae
Grupi: Datura
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Datura , ose tatulla, është grup bimësh të familjes Solanaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Datura në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Solanaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale