David Cassidy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

David Cassidy aktor amerikan, prodhues, skenarist dhe kompozitor i lindur më 12 prill 1950 në Nju Jork, Nju Jork (SHBA) dhe vdiq më 21 nëntor 2017 në Fort Lauderdale (Florida). Ai është babai i aktores Katie Cassidy.