Davidova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Davidova
Fshat
noform
Vendndodhja
Davidova is located in Maqedonia e Veriut
Davidova
Davidova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Gjevgjeli
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 63 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1489
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 19′ 55″ Veri

22° 25′ 41″ Lindje

Popullsia 373 banorë (2002)