Deba, Gipuzkoa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deba, Gipuzkoa
Komunë
noform
Deba beach
Vendndodhja
Deba, Gipuzkoa is located in Spanjë
Deba, Gipuzkoa
Deba, Gipuzkoa

Koordinatat: 43°17′43″V 2°21′0″P / 43.29528°V 2.35000°P / 43.29528; -2.35000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Debabarrena
Kryetari i Bashkisë Maider Zubicaray Beristáin
Partia ALER
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.3 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 5439 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20820
Prefiksi +34 (Spain) + 943 (Gipuzkoa)
Koordinatat 43° 17′ 43″ Veri

2° 21′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare deba.net


Deba, Gipuzkoa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Debabarrena, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Deba, Gipuzkoa ka 5439 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]