Dedina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dedina
Fshat
noform
Vendndodhja
Dedina is located in Republika e Maqedonisë
Dedina
Dedina
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Juglindor
Komuna Konçë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 689 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2424
Prefiksi (+389) 032
Targa RA
Koordinatat 41° 34′ 12″ Veri

22° 25′ 29″ Lindje

Popullsia 717 banorë (2002)