Delhi, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Delhi, New York
Anglisht : Delhi, New York
qytet
noform
First Presbyterian Church, Delhi, NY
Vendndodhja
Delhi, New York is located in SHBA
Delhi, New York
Delhi, New York

Koordinatat: 42°16′27″V 74°55′31″P / 42.27417°V 74.92528°P / 42.27417; -74.92528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Delaware
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5117 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 16′ 27″ Veri

74° 55′ 31″ Perëndim

Delhi, New York (Delhi, New York) është një qytet në qarkun Delawareshtetit federal New York, SHBA. Në Delhi, New York jetojnë 5117 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (64.6 sq mi) .

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Delhi, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale