Delphinium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Delphinium
Delphinium
Delphinium
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ranunculales
Familja: Ranunculaceae
Grupi: Delphinium
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Delphinium është grup bimësh i familjes Ranunculaceae.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Delphinium altissimum
 • Delphinium andersonii
 • Delphinium barbeyi
 • Delphinium bakeri
 • Delphinium bicolor
 • Delphinium brunonianum
 • Delphinium bulleyanum
 • Delphinium caeruleum
 • Delphinium californicum
 • Delphinium cardinale
 • Delphinium carolinianum
 • Delphinium cashmerianum
 • Delphinium cheilanthum
 • Delphinium consolida
 • Delphinium corymbosum
 • Delphinium decorum
 • Delphinium delavayi
 • Delphinium denudatum
 • Delphinium depauperatum
 • Delphinium dictyocarpum
 • Delphinium duhmbergii
 • Delphinium elatum
 • Delphinium exaltatum
 • Delphinium fissum
 • Delphinium formosum
 • Delphinium geyeri
 • Delphinium glareosum
 • Delphinium glaucum
 • Delphinium grandiflorum
 • Delphinium hansenii
 • Delphinium hesperium
 • Delphinium hybridum
 • Delphinium leroyi
 • Delphinium leucophaeum
 • Delphinium likiangense
 • Delphinium linarioides
 • Delphinium luteum
 • Delphinium maackianum
 • Delphinium macrocentron
 • Delphinium menziesii
 • Delphinium muscosum
 • Delphinium nelsonii
 • Delphinium nudicaule
 • Delphinium nuttallianum
 • Delphinium oxysepalum
 • Delphinium parishii
 • Delphinium parryi
 • Delphinium peregrinum
 • Delphinium pictum
 • Delphinium przewalskii
 • Delphinium pylzowii
 • Delphinium requienii
 • Delphinium roylei
 • Delphinium scopulorum
 • Delphinium semibarbatum
 • Delphinium speciosum
 • Delphinium staphisagria
 • Delphinium sutchuense
 • Delphinium tatsienense
 • Delphinium tricorne
 • Delphinium triste
 • Delphinium troliifolium
 • Delphinium variegatum
 • Delphinium verdunense
 • Delphinium vestitum
 • Delphinium villosum
 • Delphinium virescens
 • Delphinium viride
 • Delphinium yunnanense

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Delphinium në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Delphinium – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale