Derna (Bihor)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Derna
Komunë
Vendndodhja
Derna is located in Rumania
Derna
Derna

Koordinatat: 47°12′V 22°18′L / 47.200°V 22.300°L / 47.200; 22.300

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.21 [1] km2
Popullsia 2812 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417230
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Derna,Dernisoara, Sacalasău Nou si Vechi, Tria
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Derna është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2812 banorësh dhe sipërfaqe 49.21 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Derna,Dernisoara, Sacalasău Nou si Vechi, Tria.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)