Dhjetë (10)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dhjetë (10) Numri që vjen menjëherë pas nëntës dhe që shënon një sasi të barabartë me nëntë dhe një.

Burimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Fjalor i gjuhës së sotme shqipe.