Diamond hill (resort)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Diamond hill (resort) është hoteli kryesor në Vlora. Diamond Hill (resort) është një ndër hotelet më prestigjioze në Shqipëri, me një vendndodhje në dalje te qytetit te Vlores. Diamond Hill (resort) është konsideruar gjithmonë si risi e Vlores.

I ndertuar gjate viteve te fundit, Diamond Hill (resort) eshte kthyer ne resortin me terheqes per turistet vendas dhe te huaj.

Historiku[redakto | përpunoni burim]

Diamond Hill (resort) ka nisur aktivitetin e tij ne vitin 2005. Ndërtimet e hotelit vazhduan 6 vjet. Arkitekt i këtij hoteli ka qenë Ing. Marjeta Stillo. Paisjet e brendshme si dyer, dritare, banake, rafte, krevate, tavolina e karrike u përgatitën në Zdruktarinë e Vlores. Iventari i imët, lugë, pirunë, thika, pjata, gota etj ishin kryesisht nga importi. Hoteli ka 30 dhoma me 100 krevate, ambjentet e Spa-se, sallen e restorantit, barin, kend madheshtor lojerash per femijet, dy kate te nendheshme parkimi, verandat si dhe ambjentet e nevojeshme te punes si kuzhina, magazinat, etj.

Diamond Hill (resort) eshte i vetmi resort ne qytetin e Vlores projektuar per te gjithe familjen! Apartamentet ne formen e suitave ofrojne komoditetin dhe rehatine familjare, kendi madheshtor i lojerave ofron lojera pafund per femijet ndersa Spa-ja e mrekullueshme ofron relaksin e fundjavave dimerore.

Ne vitin e pare te aktivitetit Diamond Hill (resort) eshte kthyer ne oazin e qetesise dhe relaksit ne cdo stine per te gjithe familjen!


Lidhje[redakto | përpunoni burim]