Dick Marty

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Dick Marty (2007).jpg

Dik Marti (Dick Marty;) 7 janar 1945 është politikan zvicerran dhe ish prokuror shtetëror në kantonin Ticino, është anëtar i Parlamentit Evropian. Ka doktoruar për drejtësi në univerzitetin e Nojshatelit.

Dik Marti ëstë i martuar dhe ka tri vajza.