Dietikon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Detikoni
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Kanton Zürich
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 22.281 (31 dhjetor 2006) banorë

Dietikon, (gjer: Dietikon), është qytet në Zvicër.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arsimi dhe kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sporti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ngjarjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Transporti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Turizmi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]