Dietlikon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dietlikon
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.26 km2
Popullsia 6906 banorë (31. dhjetor 2007)
Faqja Zyrtare http://www.dietlikon.ch/

Dietlikoni është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Edukimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Arti[redakto | redakto tekstin burimor]

Simbolet[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

http://www.dietlikon.ch/