Dietlikon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dietlikon
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.26 km2
Popullsia 6906 banorë (31. dhjetor 2007)
Faqja Zyrtare http://www.dietlikon.ch/

Dietlikoni është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edukimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Simbolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

http://www.dietlikon.ch/