Jump to content

Dino Mustafić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Dino Mustafić, është i lindur më 6 qershor 1969Sarajevë, është regjisor filmi dhe teatri me prejardhje shqiptare.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dino Mustafiqi diplomoi në Akademinë e Arteve Skenike në Sarajevë. Dino është drejtor i Festivalit Internacional i Teatrit MESS në Sarajevë.

Veprimtaria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shpërblimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]