Direku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Direku në anije

Direku është shtyllë e gjatë dhe e drejtë prej druri a prej metali në një anije, që shërben për të mbajtur velat e mjete të tjera.[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]