Diskutim:7 mars

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin 7 mars. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mesues,nxenes dhe prinder te dashur sot festojme 7 marsin,ate qe ne historine tone njihet si Festa e mesuesit.Nderohet sot ne te gjithe vendin ,puna dhe kontributi i mijera me karin gjithe vendin per arsimimin dhe edukimin e brezit te ri.Urimet per mesuesit sot jane pafund,nje buqete me lule,nje urim e shprehur me deshire dhe ciltersi,nje dhurate simbolike jane ato qe tashme e kane kthyer 7 marsi nje dite simbolike feste,jo vetem per nsenesit,por per te gjithe.Kjo shenohet si nje ngjarje me rendesi kulturore ne te gjitha trojet tona shqiptare.Ne kete dite ne te gjithe se bashku kujtojme mesuesit tone te pare qe mesuan shkronjat shqipe,na mesuan se si ta duam dhe ta respektojme atdheun.7 marsi mbetet nje kohesisht dhe dita hapet per me shume vemendje shoqerore dhe qeveritare ndaj mesuesve qe kurre nuk u shperblyen sa duhen per punen dhe misionin e tyre te veshtire,7 marsi,Dita e Mesuesit,shenohet si nje ngjarje me rendesi kulturore ne gjithe vendin,dhe per me teper ne Kosove ky eshte i pari 7 mars ne shtetin e pavarur.

per shoqet e mia te ngushta;ernesa suela albina vesa.

per shoqen time te ngushte aronen[Redakto nëpërmjet kodit]

nje lumturi ne cast e shikova ne syte e saj shqkelqente nje shkelqim por e dini seq ndodhi ajo iki ne perendim


jo aq larg nuk shkoi vetem shkollen e enderroi e une e hutuar isha se vetem ate jete e kisha

vajze floke kafte qdo nat e enderroja syte e bukur smund tia imaxhinoja qdohere te prisja eune vetem mendoja

emrin e saj ende e kujtoj sa shume e dua kurre sdo harroj


ndoshta e shoh por ndoshta sdotanjoh ndoshta sdo te ishe ndoshta vend ne mua sdo kishe

harroj sbesoj mendoj lundroj shoqen time aronen kurre sdo ta harroj


6 mars 2017 18:43 (CET)6 mars 2017 18:43 (CET)6 mars 2017 18:43 (CET)6 mars 2017 18:43 (CET)6 mars 2017 18:43 (CET)6 mars 2017 18:43 (CET)~~

per shoqen time te ngushte aronen[Redakto nëpërmjet kodit]

nje lumturi ne cast e shikova ne syte e saj shqkelqente nje shkelqim por e dini seq ndodhi ajo iki ne perendim


jo aq larg nuk shkoi vetem shkollen e enderroi e une e hutuar isha se vetem ate jete e kisha

vajze floke kafte qdo nat e enderroja syte e bukur smund tia imaxhinoja qdohere te prisja eune vetem mendoja

emrin e saj ende e kujtoj sa shume e dua


ndoshta e shoh por ndoshta sdotanjoh ndoshta sdo te ishe ndoshta vend ne mua sdo kishe

harroj sbesoj mendoj lundroj shoqen time aronen kurre sdo ta harroj

6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)6 mars 2017 18:44 (CET)94.100.48.175

SHOQJA[Redakto nëpërmjet kodit]

KAM NJE SHOQE

SHUME TE BUKUR
DHE GJITHMONE

QENDRON E E LUMTUR

AJO QUHET ARONA ajo eshte eshume e sjellshme me mua ajo eshte engjell