Diskutim:Aleksandër Stavre Drenova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Aleksandër Stavre Drenova. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Ktu me i shti gjitha informatat që kanë lidhje me ta e që mund të paraqiqen në formë tabelare. P.sh Hu!

Lexo artikullin: Poet i shquar, publicist dhe veprimtar patriot e demokrat + shqiptar.

Vepra patriotike? (spo di ma mirë mi klasifiku)


  • Pjesëmarrës aktiv në Rilindjen kombëtare.
  • Lidhje (nuk e di sa lidhje u konë)

Vepra publicistike


Nuk e di sa gazeta apo artikj apo ku ka botu

  • Vepra demokratike

Spo di ciln parti ao çka ka bo në lidhje me demokratinë

  • Vepra luftarake

Mirënjohjet


  • Shkolla Fillore në Prishtinë e mbanë emrin e tij (edhe kjo është mirnjohje) bile e popullit e jo vetem e një njeriut

....


Sa vetë i ka myë konë e ka mytë a ku ta di --Hipi Zhdripi 2006 Prill 4 15:08 (UTC)

E këto informata edhe mes mi shti në artikull nuk ka problem (se mi shti bohen shumë imëtësina) po me i mledhë nuk është keqë për ata që janë të interesuar me ditë këso gjëra detalisht. Fundi i fundit enciklopedia është me mbledhë informata=dituri. E nëse është dikush në gjendje që të i lidhë këto informata në tekstë, hallal i koftë ktu munet ai me gjetë informata. Prej tyne dalin edhe kuriozitete. Kaq matepër nuk e komë njetë me të kallxu.--Hipi Zhdripi 2006 Prill 4 15:14 (UTC)

Adresa në interet[Redakto nëpërmjet kodit]

Emri Aleks Stavre Drenova[Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas kësaj b:Hipi Zhdripi i Gjuhës/Kro310/1 emri i artikullit duhet të ndryshohet. Që ka dikush arumet byrem.--Hipi Zhdripi 13 Dhjetor 2008 00:18 (CET)