Diskutim:Bar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Bar. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Simboli * është korrekt para fjalë e rindërtuar, si çdo fjala PIE. Kjo është zakon të gjuhëtareve.

It is correct to put an asterisk (*) in front of reconstructed words (such as all Proto-Indo-European words), instead of putting quotes (" ") around them. This is a convention used by linguists to show that these words were not actually recorded from the time when they were used.Steorra 10 Gusht 2008 19:01 (CEST)