Diskutim:Bavaria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Bavaria. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Pershendetje, nuk dua shume te zgjatem por e shoh se tek kjo faqe eshte bere nje gabim i madh sepse ky Land(perdoret edhe ne gjuhen shqipe)Gjerman quhet "Landi i Bavarise" e jo i "Landi Bayernit",dhe gabimi tjeter qe po shoh neper te gjitah faqet qe kane te bejne me Gjermanine eshte se se gjithkund lexoj ne vend te Mynih-ut(gjithmon duke ju referuar gjuhes standarde shqipe) lexoj Munchen.Zoterinj ne jemi shqiptar dhe nese ne kosove dhe ne maqedoni perdoren ne kete forme, pra ne gjuhen standarde shqipe jane Bavaria me kryeqytet Munih-un) Shpresoj se do merrni parasysh verejtjen dhe ndryshimet e duhura do te behen ne ditet ne vazhdim. Ju falemnderit.

Sinqerisht B.